SIKÇA SORULAN SORULAR (SSS)
Parça fiyatlarını nereden temin edebilirim?

Bayisi olduğumuz tüm markaların orjinal yedek parçalarını firmamızdan temin edebilirsiniz.

Motosiklet için ne tip ehliyet gereklidir, nasıl temin edebilirim?

Motosiklet kullanabilmeniz için A2 sınıfı ehliyete ihtiyacınız vardır. Bu tip ehliyetleri özel sürücü kursalrından temin etmeniz mümkündür. Size en yakın sürücü kursuna başvurmanız gerekmektedir.

Scooter alacağım ama hangisini almalıyım?

Scooter araçların kullanım amacı birbirleri ile aynıdır. Dolayısı ile scooter seçiminde,aracın tasarımı,fiziki özelliklerinize göre rahatlık,aracın donanım özellikleri,performans özellikleri ve otomatik vites seçiminize etki edecek sebeplerdir. 

Motorların bakım ve servis zamanları kaç km de bir yapılır?

Tüm araçların marka ve modeline göre ilk bakım ve periyodik bakım kilometrelerinde bakım yaptırmanız gerekmektedir. Seçeğiniz marka ve ürüne göre sizleri bilgilendireceğiz. örneğin; ilk bakımlar 400-800 km arasında ve takip eden 2500 ve her 2500 km bakım yaptırmanız gerekmektedir.

Lastik hava basınçları ne olmalı?

Tüm marka vce modellerimizde lastik basınçları farklılar göstermektedir. Her markanı ve modelde kullanıcı el kitabında bu değerler mevcuttur

Atv motorların hepsi 4x4 müdür?

Hayır , tüm ATV ler 4x4 olmayabilir. Marka ve modele göre 4x2 de olabilir.

B sınıfı ehliyetle atv motor kullanabilirmiyiz?

B sınıfı ehliyet ile ATV araç kullanamayız. ATV araç kullanım şartları motosiklet kullanım şartları ile aynıdır. ATV araç kullanımı A2 ehliyet gereklidir.

 

Motosiklet kullanabilmek için en az kaç yaşında olmam lazım?

Motosiklet kullanabilmek için gerekli olan sürücü belgesi temni için 18 yaşından gün almak gereklidir. 

 

İkinci el motorumu nasıl satabilirim veya nasıl satın alabilirim?

İkinci el motosiklet satmak veya almak için, firmamıza başvurabilir veya motosiklet içerikli çeşitli internet sitelerinden faydalanabilirsiniz.

Scooter için ehliyet gerekiyormu?

Scooter araçların kullanımı için A2 ehliyet gereklidir.

Neden araçlarda plastik granaj parça kullanılıyor?

Olabilecek bir kaza esnasında metal granajın, sürücüyü ek zarar verebileceği düşünülerek Avrupa standartları dışına çıkarılmıştır. Üreticiler euro standartlarında üretim yaptıkları için plastik granaj kullanılmaktadır. Metal granaj olan ürünler Avrupa standartları kalite belgesi alamamakta ve dolayısı ile ithalat yada ihracat yapılamamaktadır.

Sepet takılması ile ilgili bilgi verirmisiniz?

Aracınıza sepet takılması ile ilgili olarak firmamızdan ve  yetkili servislerimizden detaylar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ürünlerde kaç taksit yapılmaktadır?

Tüm kredi kartlarına ilgili kredi kartının tanıdığı imkanlar ve anlaşma oranları  kadar taksit yapılabilir. Ayrıca sadece kimlik fotokopisi ile firmamıza başvurulduğu zaman 36 aya kadar vadeli anlaşmalı banka kanalı ile kredi kullanabilirsiniz.

Aldığım yeni motor arızalı çıkarsa

Yeni alınan ve arızalı çıkan aracınız servisimiz tarafından rapor doğrultusunda üretici firma garanti kapsamın da ise probleminiz giderilecektir.

Motorların subap boşluğu ne olmalı?

Motorların subap boşluğu aracın marka ve modeline göre değişkenlik göstermektedir. Tüm araçların Subap ayarları standart değerde değildir. Subap ayar açısını öğrenmek istediğiniz marka ve modelin kullanıcı el kitabında istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.

Hava filitresini ne kadar zaman araliginda temizlemem gereklidir?

Toz ve topraklı  yollarda kullanılan araçların hava filtreleri kısa sürede aşırı toz dolmakta  ve bunun sonucunda aracın performansını ciddi olarak etkilemektedir. Aşırı toz bulunan yerlerde kullanılan araçların hava filtreleri her 1000 km.'de bir temizlenmelidir. Gerekirse filtre değiştirilmelidir. Standart olarak hava filtreleri aracın periyodik bakımlarında yani her 2500 km.'de bir servis tarafından temizlenir, gerekirse müşteri bilgisinde değiştirilir.

Atv lerin azami süratı kaçtır ?

Atv araçlarının marka ve modele göre süratleri değişkenlik gösterebilir. Atv ler arazi koşullarına göre üretilmiş olması sebebiyle asfaltta fazla sürat yapamaz. Yol ve kullanım koşullarıda sürat için etkendir.

Ürünleriniz nasıl satın alabilirim.?

Bayisi olduğumuz tüm marka ve modelleri mağazamızda bizzat görüp inceleyip satın alabilirsiniz. Satış konusunda uzman personellerimiz size her türlü desteği vereceklerdir.

Hangi markaların Diyarbakır bayisisiniz ?

Firmamız Benelli,Kanuni,Kuba,Rks Motosikletleri ve Volta E-Scooter ürünleri Diyarbakır yetkili satıcısıdır. Tüm ürünlerimizi web sitemizden takip edebilir ve inceleyebilirisiniz.